Aktivitātes

FORBIOPLAST (2008-2012)  

Eiropas savienības 7-ietvarprogrammas projekts FORBIOPLAST (Forest Resource Sustainability through Bio-Based Composite Development) tika uzsākts 2008. gada jūlijā. Projekta koordinātors ir Pizas universitāte (Itālija). Projekta mērķis ir izstrādāt polimērmateriālus no mežrūpniecības blakus produktiem. SIA „Ritols” darbojas darba paketē kopā ar Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta polimēru laboratoriju- putupoliuretāna iegūšanā no atjaunojamajām izejvielām. Putupoliuretāna kompozīcijā naftas produkti tika daļēji aizstāti ar no mežrūpniecības blakusproduktiem (tallu eļļas) iegūtām izejvielām. Projekts noslēdzās 2012. gada vasarā.

EU   Seventh Framework Programme 
EVOLUTION (2012-2016)  

Eiropas savienības 7-ietvarprogrammas projekts EVOLUTION (The Electric Vehicle revOLUTION enabled by advanced materials highly hybridized into lightweight components for easy integration and dismantling providing a reduced life cycle cost logic) tika uzsākts 2012. gada novembrī. Projekta koordinātors ir Alborgas universitāte (Dānija). Projekta mērķis ir ar  inovatīvu risinājumu palīdzību izstrādāt patērētājam un videi draudzīgu automobīļa NidoEV virsbūvi. Pateicoties moderniem materiāliem un mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām plānots automobīļa svaru samazināt par 40%. SIA „Ritols” darbojas polimērmateriālu darba paketē, kas izstrādā no atjaunojamām izejvielām iegūtu putupoliuretānu, kas tiks izmantots NidoEV grīdas sendvičtipa paneļa izgatavošanā.

EU flag   Seventh Framework Programme 
Poliuretāna polimērpārklājuma ar augstu pildījuma pakāpi izstrādāšana  

Ar Eiropas reģionālās attīstības fonda atbalstu SIA „Ritols” izstrādā jaunu poliuretāna polimērpārklājumu ar augstu pildījuma pakāpi. Pārklājums tiek izstrādāts Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta polimeru laboratorijā ar kuru ir izveidojusies ilgstoša un produktīva sadarbība iepriekšējos Eiropas Savienības projektos. Projekta mērķis ir izstrādāt jaunu poliuretāna kompozīciju, kas paredzēta polimērpārklājumiem ar augstu pildījuma pakāpi, kur esošais poliols tiek daļēji vai pilnībā aizstāts ar poliolu, kurš iegūts no atjaunojamajām iezejvielām- augu eļļas. Projektā ir plānots arī esošo cieto daļiņu pildvielu pilnībā aizstāt ar Latvijā iegūstamajām izejvielām, dažādu frakciju un krāsu dabīgajām smiltīm un akmentiņiem, veidotu pildvielu maisījumu.

LIAA 
 
Dzērbenes iela 27, Rīga, Latvija, LV-1006    Telefons: +371 67556663    Fakss: +371 67541241    E-pasts: info@ritols.lv